In memoriam: zasl. prof. dr. Ivan Kristan (1930–2023)

posted in: DOGODKI | 0

Z žalostjo vas obveščamo, da nas je 16. septembra 2023 zapustil zaslužni profesor dr. Ivan Kristan, ustanovni član in častni predsednik našega Društva ter dolgoletni član katedre za ustavno pravo na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. Na svoji življenjski poti je opravljal številne pomembne funkcije: bil je dekan Pravne fakultete, rektor Univerze v Ljubljani, sodnik Zveznega ustavnega sodišča Jugoslavije in prvi predsednik Državnega sveta. Za vse pomembno delo, ki ga je opravil, misli, ki jih je zapisal in zagovarjal v diskusijah, in za vse prijateljske pogovore in nasvete mu bomo vedno hvaležni. V in memoriam v časniku Dnevnik, kjer je profesor Kristan delal kot novinar na začetku svoje poklicne poti, se ga je spomnil prvi predsednik našega društva, zasl. prof. dr. Ciril Ribičič. Sožalje ob slovesu svojega nekdanjega rektorju je na svoji spletni strani objavila tudi Univerza v Ljubljani. Sožalje svojcem, prijateljem in sodelavcem pokojnega profesorja pa izrekamo tudi v Društvu za ustavno pravo.

zasl. prof. dr. Igor Kaučič
predsednik